servis bazar půjčovna

Automatická nabíječka baterií Optimate 4

Automatická nabíječka baterií Optimate 4 je navržena s cílem umožnit připojení k originální zásuvce na motocyklech BMW vybevených systémem CAN-bus. 

Více informací

Opti4

Optimate

1 849 Kč

ks

 • 14 dní na vrácení zboží
 • doprava zpět k nám zdarma
 • vyzkoušejte a rozhodněte se
 • ověřeno zákazníky
 • doprava nad 3000 Kč zdarma
 • Twisto - zboží ihned, platím za 14 dní
 • Přidat do seznamu přání

  Automatická nabíječka baterií Optimate 4 je navržena s cílem umožnit připojení k originální zásuvce na motocyklech BMW vybevených systémem CAN-bus. 

  CAN-bus znamená Controller Area Network, v podstatě jde o formu multiplexu kde "bus" sestává z jednoho kabelu ke kterému je připojeno mnoho řídících jednotek. Hlavním důvodem použití tohoto kabelového rozvodu je drastické zredukování počtu elektrických kabelů ve standardním kabelovém svazku a zároveň přidání funkcí, které nejsou k dispozici u standardního kabelového svazku.

  Od roku 2004, kdy BMW představilo motor Boxer 1200, se systém CAN-bus postupně rozšířil na celou motocyklovou řadu BMW.

  Optimate 4 DUAL používající << DUÁLNÍ PROGRAM>> umožňuje v režimu CAN-bus připojení skrze zásuvku 12V, která je standardní výbavou motocyklů BMW.

  Mnohým již velice dobře známá nabíječka OptiMate 4 DUAL využívající systém CAN-bus ve velice krátké době dostává další modifikaci a to s označením edice. Zásadní rozdíl mezi těmito dvěma nabíječkami je následující:

  A) Nabíječka OptiMate 4 DUAL je od výrobce nastavena na normální režim nabíjení (obdobný tomu, který znáte z nabíječky OptiMate 4). Pokud chcete tedy tuto nabíječku použít i pro motocykly vybavené systémem CAN-bus (převážně stroje BMW) musíte jí do tohoto režimu manuálně přepnout.

  B) Nabíječka OptiMate 4 DUAL edice je vybavena (je součástí balení) DIN 12V zástrčkou viz. foto v konci stránky, kterou můžete nabíjet svůj motocykl (který je vybaven systémem CAN-bus) přímo přes palubní zásuvku bez předchozího zapnutí klíčku.

  CAN-bus režim: nabíječka OptiMate 4 DUAL - edice je již od výrobce přednastavena do tohoto systému. V tomto režimu jsou generovány impulsy z důvodu udržení aktivní funkce nabíjení v systému CAN-bus. V režimu CAN-bus je limitováno maximální napětí na úrovni 16V z tohoto důvodu není funkce "Turbo" oživení aktivní. Nicméně pokud je to zapotřebí, můžete nabíječku přímo připojit k akumulátoru (pomocí nabíjecích svorek SAE - 74 případně propojením SAE 71 ), zvolit normální režim nabíjení a nechat proběhnout plný cyklus oživení (desulfatace).

  Poznámka:

  Pokud majitel motocyklu nevybaveného systémem CAN-bus použije nabíječku OptiMate 4 DUAL - edice nepoškodí to v žádném případě kabelový svazek motocyklu.

  Pokud má akumulátor stádium sulfatace : připojte nabíječku přímo k AKU (pomocí nabíjecích svorek SAE - 74 případně propojením SAE 71 ) a zvolte normální režim nabíjení

  Jak měnit programy nabíjení

  Jak bylo zmíněno výše, OptiMate 4 DUAL edice bude dodáván s přednastaveným režimem CAN-bus. Přepnutí do standardního režimu nabíjení je velice jednoduché :

  1)   Pokud je OptiMate 4 DUAL edice připojen do sítě tak jej odpojte

  2)   Při odpojeném OptiMate 4 DUAL edice od zdroje spojte dohromady červenou a černou svěrku nabíjení.

  3)   Připojte OptiMate 4 DUAL edice do sítě 220V

  4)   5 LED na informačním panelu nabíječky bude blikat (dvě spodní a tři vpravo nahoře), nejdříve pomalu a poté rychle. Nakonec blikání LED diod ustane.

  5)   Odpojte nabíječku ze sítě 220 V a rozpojte nabíjecí svěrky.

  6)   Po opětovném zapnutí do sítě 220 V dvakrát probliknou všechny diody a poté již nic blikat nebude. Nebudou li tedy spodní diody každé 3 vteřiny krátce problikávat znamená to, že je přístroj přepnut do standardního programu a lze zahájit TURBO nabíjení (desulfataci)

  7)   Pro zpětnou změnu do režim CAN-bus je postup stejný a názorně je ukázán v animačním videu které se otevře v novém okmě pokud kliknete na ikonu vpravo...

  Důležité – čtěte prosím pozorně!!!

  Další a to velmi podstatnou novinkou jsou doplňky k novým typům nabíječek. Tyto nové typy nabíječek mají totiž jiný konektor pro připojení nežli předchozí typy a tak použití starého typu doplňků vyžaduje adapter(přechodku). Toto nové propojení je určeno pro doplňky s kódovým označením SAE, Nový typ propojení je po všech stránkách kvalitnější a vám kteří máte doplňky zakoupené z dřívějška stačí redukce pro zajištění kontability - konkrétně : SAE – 77.

  Na daný moment jsou tedy v prodeji dva typy doplňků jejichž označení začíná zkratkou TM - starší typ připojovacího konektoru zatímco nové doplňky mají na začátku objednávkového kódu SAE - nový typ připojovacího konektoru. Proto si dejte prosím pozor při psaní objednávky aby jste zvolili správný kód a nemuseli jste později utrácet za redukci a potažmo poštovné.

  velikostni tabulka

  Velikosti přileb LS2

  Velikost helmyObvod hlavy
  XXS51 - 52 cm
  XS53 - 54 cm
  S55 - 56 cm
  M57 - 58 cm
  L59 - 60 cm
  XL61 - 62 cm
  XXL63 - 64 cm

  Dětské a juniorské helmy

  S48 cm
  M50 cm
  L52 cm
  XL54 cm
  Velikosti přileb/helem na motorku

  V případě, že nebudete spokojeni se zaslaným zbožím z Vaší objednávky (např. nebude se Vám líbit, nebude sedět velikost nebo nebude pasovat na Váš motocykl), můžete nám ho bezplatně zaslat zpět prostřednictvím přiloženého štítku Českou poštou. Bezplatné vrácení je nabízenou pouze v rámci ČR. Zároveň si můžete objednat jiné zboží ve stejné nebo větší hodnotě, popřípadě nárokovat vrácení peněz převodem na Váš bankovní účet.

  Objednané zboží, které si osobně vyzvednete v naší prodejně, si můžete při vyzvednutí rovnou prohlédnout, vyzkoušet a hned se rozhodnout, zda si ho koupíte (platba je možná hotově nebo platební kartou). Pokud zjistíte, že Vám objednané zboží nevyhovuje a rozhodnete se, že ho nechcete, nezaplatíte nic a zboží zůstane v naší prodejně.

  Zde najdete plné znění obchodních podmínek a reklamačních podmínek.

  Zatím nebyl přidán žádný komentář. Můžete být první...

  Napsat recenzi

  Automatická nabíječka baterií Optimate 4

  Automatická nabíječka baterií Optimate 4

  Automatická nabíječka baterií Optimate 4 je navržena s cílem umožnit připojení k originální zásuvce na motocyklech BMW vybevených systémem CAN-bus. 

  Napsat recenzi

  Podobné produkty